ŠKODA AUTO v Tunisku expanduje: potenciál dalšího růstu

8. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - ŠKODA AUTO v Tunisku expanduje: potenciál dalšího růstu ŠKODA AUTO má důvod k oslavě, za 2,5 roku se ŠKODA dopracovala na 15. místo na místním trhu (za loňský první rok prodala Škoda v zemi cca 800 ks vozů), zejména Fabia ve dvojbarevném provedení a Octavia jsou často k vidění na ulicích Tunisu. Nyní koncesionář ŠKODA, ENNAKL slavnostně otevřel 1. 11. 2017 svůj první showroom v Tunisku.

Za přítomnosti čestných hostů, ke kterým patřil český velvyslanec, náměstek MPO Vladimír Bärtl, vedoucí zámořských prodejů ŠKODA AUTO Petr Šolc a státní tajemník u ministerstva průmyslu a malých a středních podniků, Slim Feriani, byl slavnostně inaugurován první showroom ŠKODA v Tunisku. Jedná se o moderní stavbu o rozloze 1400 m2, kde může být vystaveno 10 vozů a pro servis vozidel je zde 7 servisních stání.

Jde o investici ve výši 5 mil. TND (cca 50 mil CZK). Showroom současně představil veřejnosti v tuniské předpremiéře i SUV Kodiaq, jenž byl prezentován rovněž v průběhu oslav státního svátku ČR dne 31. 10. v paláci Ennejma Ezzahra v Sidi Bou Said.

Koncesionář ENNAKL však současně upozornil na kritickou situaci v sektoru automobilů související s prohlubujícím se deficitem zahraničního obchodu Tuniska, na který Centrální banka Tuniska reaguje omezováním dovozů, a pro rok 2018 stanovila 40 000 automobilů, což představuje pokles o 20 % oproti roku 2016. Nyní lze očekávat, že pokles dovozu vozidel současně negativně ovlivní poptávku po tuniském exportu mechanických a elektrických dílů, které zajišťují 40 % tuniského exportu a míří do deseti továren VW Group. 

Management showroomu a hosté

Management showroomu a hosté

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tunisu (Tunisko). Autor: Ing. Pavel ČERNÝ,CSc., ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek