ŠKODA TRANSPORTATION uspěla v tendru na 42 vagónů pro petrohradské metro

21. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - ŠKODA TRANSPORTATION uspěla v tendru na 42 vagónů pro petrohradské metro Společnost ŠKODA TRANSPORTASTION a.s., respektive její dceřiná společnost VAGONMAŠ, rozhodnutím komise ze dne 16. listopadu 2017 vyhrála tendr na dodávku sedmi souprav vagónů pro petrohradské metro. Hodnota kontraktu je 3,987 mld. rublů (přibližně 1,44 mld. Kč).

Zákazníkem vystoupí GUP PETERBURGSKIJ METROPOLITEN, provozovatel metra v Petrohradě. Kontrakt má být realizován do konce roku 2019 s tím, že 4 soupravy po 6 vagónech mají být dodány v roce 2018, další tři soupravy v roce 2019.

OOO VAGONMAŠ je společným podnikem české ŠKODA TRANSPORTATION a.s. a petrohradského Kirovského závodu. Podnik vyrábí soupravy metra s asynchronním motorem pod názvem „NěVa“, které byly navrženy a zkonstruovány na míru petrohradského zákazníka. Úroveň lokalizace výroby těchto souprav v RF přesahuje 55 %. Vagóny „Něva“ jsou již úspěšně provozovány na „zelené“ Něvsko-vasileostrovské lince, díky vyhraným kontraktům v roce 2012 (9 souprav) a 2015 (8 souprav).

Zpráva se opírá o dokumenty uvedené na oficiálních stránkách státních nákupů Zakupki.gov.ru.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sankt Peterburgu (Rusko). Autor: Michal Gelbič.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek