Slet ledatel v Bathurst

19. 3. 2018

  • Země: AU - Austrálie
  • Datum zveřejnění: 19.03.2018

Populární charitativní a letecká akce Soar, Rise and Shine se uskuteční již podruhé v areálu regionálního letiště města Bathurst ležícím západně od Sydney v Novém Jižním Walesu. Pro návštěvníky je připravena několikahodinová letecká show historických i novodobých sportovních letounů. Svou účast potvrdilo hned několik výrobců letadel včetně nejúspěšnějšího českého výrobce na australském trhu BRM Aero. Na letounech tohoto výrobce probíhá výcvik studentů nejen v tamější letecké škole Central West Flying. Na letecký festival se chystá okolo šestnácti místních majitelů letounů Bristell z celé Austrálie a jistě se tedy jednat o největší přehlídku českých letadel v Austrálii na jednom místě. Na akci se rovněž představí československý cviční letoun L-39 Albatros.
Během dvoudenní akce (7. - 8. dubna 2018) budou k vidění nejen letadla, ale i stovky aut a motocyklů. Celá událost se bude nést v retro duchu 40. a 50. let 20. století, a výtěžek z této akce půjde na pomoc charitě pracující v místním regionu.
První ročník se v Bathurstu konal v květnu 2016 a přilákal více než 8 000 návštěvníků. Během prvního ročníku se vybralo přes $35, 000 AUD. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.
Zdroj: https://www.soarrideshine.com.au

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: