SOCAR plánuje další investice v Turecku

24. 10. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AZ - Ázerbájdžán, TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 24.10.2019

Generální ředitel společnosti Ramin Isayev uvedl, že společnost SOCAR se hodlá podílet na rozšiřování zásobníku zemního plynu pod tureckým Solným jezerem (Lake Tuz), které se nachází v centrální Anatolyi. Současná 600 mil m3 kapacita se má do roku 2024 výrazně rozrůst na 5,4 mld. m3. Na projektu se budou podílet i čínská China CAMC Engineering Co. Ltd. společně s tureckým İC İçtaş Construction Industries & Trade Inc.
Ázerbájdžánský gigant dosud v Turecku proinvestoval 14,2 mld. USD z plánovaných 19,5 mld. USD v investicích, které mají být provedeny do roku 2020. V Turecku začal působit poté, co v roce 2008 získal Petkim, přední petrochemickou společnost v zemi, za 2 mld. USD.
Mezi investice SOCAR Turkey patří kromě zmiňovaného Petkimu, rafinérie STAR, která zahájila svou činnost v roce 2018; projekt transatatolského plynovodu (TANAP), který bude přepravovat kaspický plyn přes Turecko dále do Evropy; a Petlim, největší kontejnerový přístav na tureckém pobřeží Egejského moře.

Blíže: https://www.dailysabah.com/energy/2019/10/22/socar-plans-multimillion-dollar-investment-in-turkeys-gas-storage-capacity
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: