Solar Power Project Plan 2030, největší energetický zdroj po celém světě do roku 2050

6. 4. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 06.04.2018

Spuštění projektu Solar Power Project 2030 v Saudské Arábii upoutalo pozornost mnoha energetických expertů na světě, zejména po oznámení, že do roku 2030 hodlá Saudská Arábie vyrobit 200 gigawattů sluneční energie.

Účely tohoto projektu jsou v souladu s prognózami Mezinárodní agentury pro obnovitelnou energii, že do roku 2050 bude sluneční energie největším zdrojem energie na celém světě.

Tento projekt Solar Power Project 2030 je považován za jeden z ambiciózních kroků k implementaci Saudské vize 2030, která potvrdila, že by vytvořila právní a organizační rámec, který by soukromému sektoru umožnil investovat v obnovitelných zdrojích energetického sektoru, jakožto i nutnost partnerství mezi soukromým a veřejným sektorem.

Tento globální projekt by přispěl ke zvýšení elektřiny vyrobené ze sluneční energie, k otevření nových ekonomických a investičních kanálů v Saudské Arábii, poskytnutí pracovních příležitostí, školení a investic do jednotlivců a firem.

Potřeba energie země se nyní rovná 75 gigawattům a projekt umožní Saudské Arábii exportovat přebytek. Saudská Arábie má obrovské prostory, které mohou být využity ke stavbě slunečních elektráren.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: aawsat.com

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: