Sonora se stává střediskem aerokosmického průmyslu

16. 11. 2017

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 16.11.2017

Německá firma Aerotech Peissenber a mexická investiční společnost Grupo Punto Alto vytvořili společnost na produkci aerokosmických komponentů AT Engine México. Projekt za bezmála 200 miliónů dolarů, který bude zahájen v září příštího roku v hlavním městě Sonory, Hermosillo, nabídne více než 400 pracovních míst pro odborníky tohoto oboru. Projekt, který bude realizován v průmyslovém parku v hlavním městě Sonory, Parque Industrial Hermosillo Norte, bude zabírat plochu o rozloze přibližně 3 hektarů. 

V Sonoře působí bezmála šest desítek firem zaměřených na aerokosmický průmysl a poskytují více než deset miliónů pracovních míst. Mexický stát se tak stává se druhým největším příjemcem investic z oblasti aerokosmonautiky a mnozí představitelé Sonory se domnívají, že tento německo-mexický projekt odstartuje mnohé další investice i mimo tento sektor. 

Aerotech Peissenberg poskytuje součástky využívané v turbínách letadel, např. spolupracuje se společností General Electric Airspace y Rolls Royce. Vedle toho mexická společnost Grupo Punto Alto, založená v roce 1959, má zkušenosti s investicemi v celé řadě sektorů, mimo jiné ve stavebním, kosmickém či obchodu s nemovitostmi.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: