Společnost K4 Mobility chce přinést internet lidem na cestách – tentokrát ne těm ve vzduchu, ale na vodě

25. 4. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 25.04.2019

Michael Small, který opustil před rokem společnost Gogo, dodavatele internetu do letadel, získal za 5,2 milionu dolarů společnost s názvem K4 Mobility. Mezi investory patří Hyde Park Venture Partners. Společnost K4 Mobility bude poskytovat širokopásmové služby pro lodě, počínaje velkými jachty nad 80 stop.
Myšlenka je podobná myšlence Gogo, která využívá satelity a pozemní celulární síť, která poskytuje cestujícím v letecké dopravě internetovou službu na palubě letadel. Majitelé lodí, posádky a cestující od kontejnerových lodí až po výletní lodě využívají k satelitní komunikaci na vodě standardní buňku blíže ke břehu. Mnozí používají satelitní telefon, protože širokopásmové připojení je složitější a drahé.
„Námořní doprava je vlastně větším trhem pro internetové služby než letectví,“ říká Small. „Majitelé jachet obvykle platí až několik tisíc dolarů měsíčně za širokopásmové služby, v závislosti na jejich použití.“, dodává Small. „Je to však roztříštěný trh a je obtížné koordinovat a spravovat služby, pokud jste uživatelem“, říká Small, který sám ale jachtu nevlastní. „Není to tak bezproblémové jako u telefonu,“ říká o předání mezi satelitní a pozemní buňkou.
K4 bude zajišťovat a koordinovat služby prostřednictvím online platformy, kterou budují dodavatelé. Internet plánuje prodávat prostřednictvím prodejců a poskytovatelů služeb. K4 neplánuje vybudovat vlastní síť. Očekává se, že K4 Mobility letos v létě dodá službu prvním zákazníkům. Pokud to půjde dobře, společnost plánuje rozšířit své služby z jachet na výletní lodě a další komerční plavidla.

Zdroj: www.chicagobusiness.com/john-pletz-technology/ex-gogo-ceo-raises-5-million-startup
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: