Společnosti Hyundai a KIA hledají lokální dodavatele

22. 11. 2018 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

S českými a polskými firmami jednaly během dodavatelského dne v Ostravě.

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 uspořádal CzechInvest v Ostravě setkání pro potenciální dodavatele společností Hyundai Motor Manufacturing Czech a KIA Motors Slovakia. Ty si možné obchodní partnery vybraly ze sektorové databáze dodavatelů agentury CzechInvest. který jim zároveň firmy pomohl oslovit. Dodavatelského dne se zúčastnilo 37 firem z České republiky ale také z Polska, které vyrábí kupříkladu karoserie, šasi, interiérové a exteriérové díly či rozvody kapalin a elektřiny.

Hlavním cílem dodavatelského dne bylo vyhledat české dodavatele pro výrobní závody společností HYUNDAI a KIA a představit dodavatelskou strategii společností Hyundai a KIA potenciálním budoucím partnerům. Ta se nyní více zaměří na lokalizaci výroby a zvyšování konkurenceschopnosti na náročném evropském trhu. Automobilový průmysl má v Evropě a v Česku silnou tradici a vysokou kvalitu, proto je pro firmy orientace na místní dodavatele logickým krokem.

Dodavatelský den byl rozdělen na obecnou část a individuální setkání, během kterých se zástupci společností HYUNDAI a KIA osobně sešli s potenciálními dodavateli a jednali o možné spolupráci.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek