Spotřeba potravin v Saúdské Arábii roste rychlým tempem

3. 5. 2017 | Zdroj: Economia, a. s.

motiv článku - Spotřeba potravin v Saúdské Arábii roste rychlým tempem Odhad ročního nárůstu spotřeby potravin v Saúdské Arábii za rok 2016 bude představovat minimálně 7,3 procenta ve srovnání s minulým rokem a podle zdroje TradeArabia.com bude nejvyšší ve srovnání s dalšími regionálními trhy.

Nedávno zveřejněné tržby v oboru stravování a pohostinství v Saúdské Arábii vyčíslují velikost zmíněného segmentu trhu přibližně na 8,9 miliardy amerických dolarů a blíží se téměř polovině trhu zemí sdružených v GCC (Rada pro spolupráci zemí v oblasti Perského zálivu).

Předmětný trh v rámci celé skupiny GCC představuje ve finančním vyjádření hodnotu zhruba 19 miliard amerických dolarů. Zpráva uvádí, že se odhaduje jeho růst na 24,5 miliardy dolarů do roku 2018.

Současný trend v Saúdské Arábii představuje odklon zákazníků od konzumace tradičních arabských placek (pečených na pásových pekárnách) ve prospěch zvyšující se spotřeby jemného pečiva (plněného různými náplněmi) a croissantů, k jejichž výrobě se používají pekařské stroje se střední výkonností (obvykle do osmi tisíc kusů pečiva za hodinu).

Očekává se, že růst bude podstatně vyšší v letech 2016 až 2020 ve srovnání s obdobím 2010 až 2015. Podobně se odhaduje, že se změnou spotřebitelských zvyklostí poroste objem prodejů cereálních produktů a müsli sušenek. Šance na export jsou v oboru výroby potravinářských technologií, ale i hotových pekařských a cukrářských výrobků, stejně tak jako pro výrobce plnicích směsí a zlepšujících přísad pro pekaře a cukráře.

Převzato z časopisu Agro Export, přílohy Hospodářských novin, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek