Spuštění webové stránky k Roku českého businessu v Japonsku 2018

15. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Spuštění webové stránky k Roku českého businessu v Japonsku 2018 Z důvodu každoročně se zvyšující intenzity bilaterální spolupráce v obchodní a investiční oblasti mezi Českou republikou a Japonskem a také narůstajícího počtu realizovaných projektů byl rok 2018 vyhlášen „Rokem českého businessu v Japonsku“.

Jedná se přitom primárně o aktivitu Velvyslanectví ČR v Tokiu, která vychází z pozitivních zkušeností, nabytých při přípravě a realizaci Roku české kultury v Japonsku 2017. Koncept jakéhosi „zarámování“ jednotlivých aktivit v určitém oboru do vyšších logických celků je v japonských podmínkách velmi efektivní a přináší z marketingového hlediska nesporný multiplikační efekt vynaloženého úsilí i finančních prostředků.

K Roku českého businessu v Japonsku byla s využitím nástroje Ministerstva zahraničních věcí ČR nazvaného „Marketingové aktivity v zahraničí na podporu ekonomické diplomacie“ vytvořena a zprovozněna samostatná webová stránka, která obsahuje přehled všech plánovaných i realizovaných akcí, adresář českých firem působících v Japonsku a také nabídkovou a poptávkovou službu, týkající se podnikatelských příležitostí na obou stranách. Stránka bude pravidelně aktualizována, je tedy možno v průběhu roku zasílat informace, které jsou k tomuto tématu relevantní.

České firmy, které mají zájem se do některé z uvedených akcí aktivně zapojit nebo které by rády pod hlavičkou Roku českého businessu uskutečnily další prezentační akce v Japonsku v roce 2018, tudíž mohou své náměty průběžně zasílat buď prostřednictvím uvedené webové stránky, nebo přímo na e-mailovou adresu Obchodně-ekonomického úseku velvyslanectví: commerce_tokyo@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Autor: Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek