Srbští dovozci na B2B v Praze a na veletrhu Salima v Brně

6. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Srbští dovozci na B2B v Praze a na veletrhu Salima v Brně Ve dnech 26. a 27. února 2018 proběhla v rámci projektů ekonomické diplomacie incomingová mise srbských firem z oblasti dovozu a distribuce potravin. Zvláštní pozornost byla věnována importérům potravinářských výrobků spadajících do oblasti zdravé výživy. Jedná se o výrobky s vyšší přidanou hodnotou, navíc tento segment trhu zaznamenává v regionu dynamický růst.

Nabídka českých potravinářů je v tomto směru široká a řada výrobců má exportní potenciál. V regionu se již uplatňují například kaše a nápoje společnosti Mogador, müsli společnosti Emco a další.

První den mise byli účastníci přivítáni na půdě Ministerstva zemědělství České republiky zastupující ředitelkou Odboru zahraničněobchodní spolupráce paní Karolínou Bartošovou. Přímo v prostorách ministerstva byla i organizována B2B jednání s 12 českými výrobci potravin.

Druhý den strávili představitelé dovozců, kteří zásobují mimo jiné prodejní objekty společností Delhaize Srbija, Agrokor, Veropoulos atd. v Brně na veletrhu Salima. Zde měli možnost se nejen seznámit s nabídkou jednotlivých vystavovatelů, ale na stánku Potravinářské komory ČR vedli i konkrétní jednání přímo s potenciálními dodavateli.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko). Autoři: Pavel Svoboda, Jiří Král.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek