Standard pro Startupy

7. 6. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: DE - Německo
  • Datum zveřejnění: 04.06.2019

Německý institut pro standardizaci ve spolupráci s konsorciem podnikatelů, vědců a poradenských společností zpracovává komplexní „Návod“ pro zakladatele startupů, v rámci kterého by měl zakladatel formulovat všechny hlavní body svého podnikatelského nápadu.
Cílem této iniciativy (DIN SPEC 91354) je nyní zavedení dobrovolného nástroje pro zhodnocení připravenosti mladých startupů a dosáhnutí snížení procenta zaniklých a neúspěšných startupů. Aktuálním odhadem je úspěšnost startupu po 3 letech existence pouze cca 20 %.
Tento nástroj má dopomoci k standardizovaného ohodnocení podnikatelské myšlenky a byznysového modelu před vlastním založením firmy. Zakladatel by tak měl odpovědět nejen na základní otázky pro koho je daný produkt určený, jaká je jeho přidaná hodnota, finanční a byznysový plán apod. Ale i na jejich detailní podobu a aspekty svého podnikání v prvních 3 letech existence.
Tento nástroj by neměl sloužit jen k podpoře racionálního rozhodnutí potenciálního zakladatele, ale v neposlední řadě má přispět ke zlepšení informační asymetrie mezi zakladateli a potenciálními investory, respektive vládními programy na podporu zakladatelů. Správci těchto podpůrných programů by tak měli standardizovaný nástroj pro hodnocení jednotlivých startupů.
Tato iniciativa probíhá i ve spolupráci se Spolkovým ministerstvem hospodářství. V případě širokého přijetí a využití má také potenciál sloužit i jako všeobecný standard.

Vypracoval kolektiv autorů zahraniční kanceláře CzechTrade Düsseldorf
Zdroj:Gründerszene.de, 20.5.2019
Handelsblatt, handelsblatt.com, 20.5.2019

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: