Startup Weekend nabízí pomocnou ruku začínajícím podnikatelům

17. 10. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Začínáte s podnikáním? Nechybí vám dobrý nápad, nasazení a chuť dotáhnout svůj plán k realizaci? Právě pro vás je určen plzeňský Startup Weekend, kde se od odborníků a zástupců byznysu dozvíte, jak se poprat se začátečnickými nástrahami.

Workshop, který proběhne zřejmě počátkem příštího roku v Plzni, navazuje na sérii celosvětových Startup Weekendů pro začínající podnikatele, jež probíhají ve 150 zemích světa. Na zmíněnou akci zve zájemce Podnikatelské a inovační centrum (BIC) Plzeň.

Během 54 hodin se účastníci dozvědí, jak vytvořit fungující podnik. Díky odborníkům z různých oborů získají také cenné rady, jak se poprat s překážkami, které je na startu jejich podnikání čekají.

O to, aby zástupci startupů odešli z workshopu s patřičným know-how, se budou starat zkušení mentoři, investoři, spoluzakladatelé společností nebo sponzoři podnikatelských projektů.

Dveře jsou otevřené nejen těm, kteří se svým podnikem začínají, ale i potenciálním zájemcům o podnikání, kteří by se rádi ve svém pracovním životě osamostatnili. V průběhu workshopu bude probíhat také vzájemná spolupráce účastníků.

„Cílem je, aby vzniklo kreativní prostředí otevřené nápadům a motivaci. Těšit se účastníci mohou na inspirativní přednášky, skutečné příběhy i v začátcích tolik potřebné konzultace s odborníky,“ uvádějí organizátoři v tiskové zprávě.

Své zkušenosti z byznysu zde účastníkům předají UX Designer, CEO a kreativní ředitel studia U+Design Tom Nečas, Business & Sales Strategy Advisor Kristian Gambiraža, jednatel agentury Onlinestrategie.cz Vlastimil Pěchouček či spoluzakladatel pokladního systému Storyous a služby Nexter Hynek Husník. Těšit se můžete také na generálního ředitele pro webovou integrační platformu Dativery Petra Ferschmanna, vývojáře pro Android Filipa Procházku a mnoho dalších.

V rámci Startup Weekendů pro začínající podnikatele bylo na celém světě zorganizováno více než 2900 akcí. Utvořeny byly desítky tisíc podnikatelských týmů, ke kterým se připojí ty plzeňské.

Původní datum konání akce 27. - 29. října 2017 bude přesunuto na začátek roku 2018. O novém termínu Vás budeme informovat. Hlasování o přesném termínu na přelomu ledna a února 2018 bude probíhat na facebookových stránkách akce.

Redakčně upravená tisková zpráva BIC Plzeň

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek