Studenti z Brna se zapojili do programu rozvoje spolupráce mezi univerzirami v USA

6. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Studenti z Brna se zapojili do programu rozvoje spolupráce mezi univerzirami v USA Mendelova univerzita se zapojila do pilotního projektu v nové iniciativě Louisiana State University Agricultural Center, která propojuje výzkumné a podnikové stáže zahraničních studentů. Takto strukturovaná spolupráce školy, firmy a jednotlivců přináší pozitivní synergie a navazuje na dlouhodobou spolupráci obou univerzit.

Studenti Mendelovy univerzity v Brně se během října a listopadu 2017 zapojili do programu rozvoje spolupráce mezi výzkumnou a podnikovou sférou Louisiana State University Agricultural Center (LSU AgCenter). Součástí jejich výzkumného pobytu na LSU AgCenter byla měsíční stáž v dřevařské firmě A. Wilbert’s Sons. Studenti Lesnické a dřevařské fakulty, Radek Klíč a Patrik Růžička, zde pomáhali rozvinout matematické nástroje pro odhad výnosů eukalyptových plantáží.

Mimo zapojení do rozvoje firemních schopností se studenti zaměřili na související problematiky průmyslového pěstování eukalyptu ve spolupráci s Fakultou zemědělské chemie LSU AgCenter. Mimo jiné studovali metodu vegetativního rozmnožování nebo průmyslového vytěžování olejů a dalších eukalyptových produktů. Blíže celý projekt stáže komentuje LSU AgCenter.

Program těchto stáží je součástí procesu restrukturalizace mezinárodních aktivit LSU AgCenter. Jeho cílem je umožnit studentům získat nové zkušenosti v praktickém využívání jejich výzkumných dovedností pro potřeby podnikové sféry, podpořit zájem o spolupráci s výzkumnou sférou u podniků a zároveň škole umožnit hmatatelně rozvíjet vztahy s podnikovými partnery.

Velmi pozitivní hodnocení jak ze strany A. Wilbert’s Sons, tak ze strany LSU AgCenter ukazuje na vysokou úroveň mladých českých výzkumníků a jejich konkurenceschopnost. Podstatná je tato pozitivní reakce zejména vzhledem k nastavenému modelu spolupráce. Ten může být snadno přenositelnou dobrou praxí pro české univerzity i podniky v jejich snaze o hlubší a smysluplnější spolupráci, po které volají nejen vládní strategické materiály, ale mnohdy i samotné podniky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Luděk Moravec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek