Švédská automobilka Volvo podepsala kontrakty na dodávky elektrických baterií z Asie

29. 8. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: SE - Švédsko
  • Datum zveřejnění: 29.08.2019

Ve Švédsku provozovaná automobilka Volvo, kterou vlastní čínská společnost Geely, podepsala kontrakty se dvěma asijskými společnostmi na dodávky lithium ion baterií pro svá elektrická vozidla.

Kontrakty s čínskou a korejskou skupinou CATL, respektive LG Chem, což jsou dvě přední firmy v tomto oboru.,“Představují důležitý krok pro realizace ambiciózní strategie automobilky Volvo na elektrifikaci vozidel,” uvedla automobilka ve svém prohlášení.

Volvo Cars začala nabízet na trhu pouze hybrid a elektrické verze vozidel na nových modelech od roku 2019 a má za cíl zvýšit podíl těchto vozidel na celkových prodejích automobilky na vice než polovinu do roku 2025.

Společnost prodala v loňském roce 642 000 vozidel.

“Budoucnost Volvo Cars je v elektřině a jsme plně soustředěni na přechod od spalovacích motorů,” uvedl generální ředitel automobilky Håkan Samuelsson v prohlášení.

Současné podpisy smluv s CTAL a LG Chem demonstrují, jak dosáhneme našich ambiciózních plánů ve výrobě elektrických vozidel.

Automobilka Volvo Cars uvedla, že očekává, že první linku na výrobu baterií, které se budou montovat v Belgii, bude dokončena a uvedena do provozu do konce tohoto roku a jako první plně elektrické vozidlo Volvo bude vyroben malý SUV vůz XC40.

V aktivitách český exportérů v automobilovém průmysle je připravena pomoci kancelář CzechTrade ve Stockholmu, o čemž svědčí i na září tohoto roku připravená akce „Sourcong Days“ na dodavatele plechů právě pro automobilku Volvo.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Stockholm.
S využitím zdroje: Negar Sabaghzadeh, The Local Sweden.
Foto: AP Photo/Keystone, Sandro Campardo, a vlastní archive CzechTrade

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: