Švédský výrobce osobních automobilů Volvo, vlastněný skupinou Geely, je již čtvrtým rokem na dobré cestě k dosažení rekordních tržeb.

11. 12. 2017

  • Země: SE - Švédsko
  • Datum zveřejnění: 11.12.2017

Švédský výrobce osobních automobilů Volvo, vlastněný skupinou Geely, je již čtvrtým rokem na dobré cestě k dosažení rekordních tržeb.

V listopadu oznámili zástupci Volvo Cars, že prodeje osobních vozů dosáhly 51 738, což je 6,1% nárůst v porovnání s prodeji ve stejném období minulého roku. Kumulativně k listopadu 2017 již firma registruje prodeje celkem 513 041 vozů, což je v meziročním srovnání nárůst o 8,3 %.

Hlavním faktorem růstu tržeb je velká poptávka na čínském trhu. Prodeje se na tomto trhu v listopadu zvýšily o 24 %. Prodeje v regionu Asia Pacific vrostly meziročně o 17,6 % na americkém kontinentu zaznamenala firma meziočně 6,8% nárůst a to především díly modelům XC90, XC60 a S90.

Představitelé firmy sdělili, že největší nárůst poptávky registrují právě u nového modelu XC60.

Firma Volvo Cars v červenci 2017 oznámila budoucí plány na instalaci elektrických pohonů do všech nově vyráběných vozidel od roku 2019, čímž by se tato tradiční automobilová značka stala první z těch, které vyrábějí motory pouze se spalovacími motory.

V minulém měsíci firma rovněž oznámila, že podepsala se společností UBER kontrakt na budoucí dodávky desítek tisíc samo-řiditelných vozů a to v období 2019 – 2021.

Společnost Volvo Cars je vlastněná čínským holdingem Geely. Sídlo firmy je ve městě Torslanda u švédského Göteborgu a firma dále provozuje výrobní závody v Ghentu (Belgie) a Chendu (Čína).

Zpravoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Scandinavia.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: