Světová banka poskytne 125 mil USD na obnovu vodních přehrad v Indonésii

6. 11. 2017

  • Země: ID - Indonésie
  • Datum zveřejnění: 06.11.2017

Světová banka schválila pro Indonésii 125 milionů USD na financování podpory vládního projektu zaměřeného na modernizaci a obnovu přehrad po celé zemi, což bude mít vliv na cca 11 milionů lidí, kteří žijí v jejich okolí.
Druhá fáze projektu s názvem „Zkvalitnění fungování a zvýšení bezpečnosti přehrad“ je stanovena na období od 1. července 2017 do 31. prosince 2022.
Dle ředitele Světové banky pro Indonésii Rodrigo Chavese bude pokračování spolupráce Světové banky s Indonésií na zlepšení bezpečnosti přehrad chránit miliony Indonésanů žijících kolem přehrad.
V prohlášení se uvádí, že Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB) bude spolufinancovat projekt dodatečnými 125 mil USD, zatímco indonéská vláda dodá další 50 mil USD.
„Obnova a modernizace zařízení vodních přehrad a zkvalitnění jejich provozu a řízení bezpečnosti provozu jsou nezbytné pro zvýšení zabezpečení, snížení rizik a lepší využívání omezených vodních zdrojů, říká Marcus Wishart, specialista na vodní zdroje ve Světové bance
Jedná se o druhý projekt v Indonésii spolufinancovaný Světovou bankou a AIIB. V červenci loňského roku banky podpořily projekt Národní projekt na obnovu slumů.
Podle střednědobého strategického plánu indonéského Ministerstva veřejných prací a rozvoje bydlení vláda usiluje o vybudování 65 nových přehrad po celé zemi a renovaci 46 stávající do roku 2019.
Vláda do konce roku 2017 dostaví dalších 5 zavlažovacích přehrad
Ve snaze zvýšit zemědělskou výrobu bude v roce 2017 dokončena výstavba pěti zavlažovacích přehrad. Výstavbu řídí Ministerstvo pro veřejné práce a bytovou výstavbu.
Přehrady jsou umístěny Marang Kayu ve Východním Kalimantanu, Raknamo ve Východní Nusa Tenggara, Tanju a Mila v Západní Nusa Tenggara a Tugu ve východní Jávě.
Konstrukce přehrad dosáhla v létě 2017 mezi 70 – 92% dokončení.
V Indonésii existuje v současnosti 209 přehrad s celkovou kapacitou 12,62 miliardy m3 vody, které mohou sloužit pro 761,542 hektarů zemědělských oblastí v zemi.
Plán vlády je do roku 2019 mít celkem 238 přehrad s celkovou kapacitou 14,42 miliard m3 vody. Tyto přehrady mohou pak sloužit pro 934 533 hektarů zemědělských oblastí.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Jakarta, Indonésie
Zdroj: JakartaPost, Jakarta Globe


 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: