Taxíky DiDi vyjely dobýt Ciduad de México

22. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 22.11.2018

Doprava je jedním z řady velkých problémů, s nimiž se potýká většina latinskoamerických měst. Nárůst počtu automobilů, nekonečné zácpy a nedostatečná veřejná doprava trápí všechny velké metropole na kontinentu. Z dané situace těží sdílené taxislužby, o jejichž služby je velký zájem.
Taxislužba DiDi Chuxing se sídlem v Pekingu, která vytlačila Uber z Číny, se nedávno nechala slyšet, že chce dobýt Latinskou Ameriku. Silná slova vzápětí uvedla společnost do praxe razantním nástupem v Ciudad de México, největší a nejucpanější metropoli v regionu. Od 21. listopadu mohou služeb DiDi využívat obyvatelé všech 16 městských částí metropole, tedy více než 20 mil. lidí. Pablo Mondragón, regionálního ředitel společnosti, uvedl, že oproti konkurenci nabídnou nižší jízdné a lepší výdělky řidičům.
Podobnou kontinentální expanzi oznámil i startup Beat, který je vlastnictvím automobilky Mercedes Benz. "Chceme být bezohlední. Máme vše, co potřebujeme, abychom získali značnou část trhu v Mexiku," říká Nikos Drandakis, spoluzakladatel a 55letý generální ředitel starupu, který oznámil vstup do Ciudad de México na březen 2019. Zdá se, že závody o místo na silnicích teprve začínají!

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: Economíahoy

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: