Telmex musí svou infrastrukturu sdílet s konkurenčními společnostmi

28. 3. 2018

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 28.03.2018

Společnosti Telmex, jehož v současné době vlastní Carlos Slim Helú, šestý nejbohatší muž světa, bylo v minulém týdnu soudem potvrzeno nařízení sdílet svou infrastrukturu s konkurenčními společnostmi. América Móvil, která je součástí Telmex, musí tak dát své sítě k dispozici i jiným poskytovatelům internetu. Nicméně ve státech jako Baja California, Sonora či Nuevo León mají největší množství internetových zákazníků společnosti Grupo Televisa (sdružuje pod sebe Cablecom, Cablemás, Telecable a Cablevisión) a Megacable.

V roce 2013 byla v současné době dosluhujícím prezidente Enriquem Peña Nietou představena a následně schválena ústavní reforma Reforma en Telecomunicaciones de 2014. V rámci reformy byl zřízen Federální telekomunikační institut (Instituto Federal de Telecomunicaciones, IFT), který má regulovat společnosti koncentrující více než 50 % trhu a připravit otevření sektoru pro přímé zahraniční investice. Telekomunikační reforma umožnila vstup nových zahraničních společností na mexický trh, jak z oblasti poskytovatelů internetového, televizního připojení tak i mobilních společností. 

Další součástí reformy bylo také zrušení poplatků v případě telefonování do jiného státu Mexika, označováného jako tzv. Larga Distancia (LADA)

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: