Teplárna v kazachstánském Kokshetau bude postavena do roku 2024

15. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KZ - Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 15.11.2018

Kokshetau je jediným regionálním centrem Kazachstánu, který nemá centrální zásobování teplou vodou a vlastní výrobu elektrické energie. Tato otázka bude vyřešena konstrukcí teplárny pomocí mechanismu partnerství veřejného a soukromého sektoru.
Ze strany podnikání při výstavbě teplárny se zúčastní společnost "Dan". Generální ředitel společnosti Nariman Bitakov ujistil, že v roce 2024 Kokshetau vybuduje vlastní teplárnu s tepelnou kapacitou 430 Gcal/h a elektrickou kapacitou 180 mW.
Podle předběžných údajů bude výroba elektřiny umožňovat pokrytí deficitu elektrické energie města Kokshetau a rekreační zóny Burabay a výrazně snížit náklady na elektřinu pro obyvatelstvo.
Při projektování zařízení na teplárně budou maximální využití místních výrobních materiálů, stejně jako technologií a zařízení vyrobených v Kazachstánu, které splňují mezinárodní normy kvality a bezpečnosti.
Dále se zvažuje otázka provozu kogeneračních zařízení nejen na tuhá paliva. V budoucnu, s přihlédnutím k další modernizaci, se bude vyrábět teplo a elektřina z plynu.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: