Tesla bude mít připravený plně automatický systém řízení auta do konce roku

23. 4. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 23.04.2019

Elton Musk, generální ředitel společnosti Tesla, v pondělí 22. 4. 2019 oznámil, že Tesla bude mít připravený plně automatický systém řízení auta do konce roku a "robotaxi" verzi v příštím roce. Vize, kterou představila Tesla, vyvíjí tlak na Waymo, společnost vyvinutou společností Google, která je považována za lídra v automobilech bez řidičů, ale i na společnosti Uber a Lyft.
Muskovy komentáře k Tesla Autonomy Investor Day přišly v době kritiky, kdy dodávky jeho vozidel za první čtvrtletí dosáhly 63 000, což je hluboko pod očekáváním analytiků (77 100) ,a někteří to považovali za znamení problémů pro budoucnost společnosti. Tím, že odhalil budoucnost společnosti spojenou nejen s prodejem vozidel, ale i vozidel bez řidičů, poukázal Musk na nový zisk, který by mohl posílit Teslu. Ale nepředstavil finanční cestu, jak toho chce jeho společnost dosáhnout, včetně toho, zda bude Tesla potřebovat další dluhové financování.
Tesla má jednu velkou výhodu oproti jiným výrobcům automobilů: hardware potřebný k dosažení tohoto cíle je již do vozidel Tesla instalován. Samonosný systém Tesla se bude opírat o osm kamer umístěných kolem vozu. Na rozdíl od jiných výrobců automobilů nepoužívá Tesla tzv. Lidarovy senzory, které měří vzdálenost jiným způsobem než radarem.

Zdroj: https://www.usatoday.com/story/money/cars/2019/04/22/tesla-says-its-fully-self-driving-car-tech-autonomous/3540926002/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: