Thajská ropná a plynárenská společnost PTT Plc alokovala 340 miliard THB na kapitálové investice

12. 1. 2018

  • Země: TH - Thajsko
  • Datum zveřejnění: 12.01.2018

Thajská státní společnost PTT Plc, která patří mezi největší globální společnosti zabývajícími se těžbou a zpracováním ropy a plynu, má připraveno 340 miliard THB (228 miliard CZK) na kapitálové investice v období 2018 – 2022.

Z celkového rozpočtu bude alokováno 31,2 miliardy THB (21 miliardy CZK) na zvýšení produktivity a efektivnosti stávajících provozů a 134,9 miliardy THB (90 miliard CZK) bude investováno do modernizace a rozvoje plynových polí, rozvoje maloobchodního podnikání a investic do pozemků s cílem zvýšit jejich hodnotu. Součástí této části rozpočtu bude i výstavba nového terminálu na dovoz LNG a investice do vědeckého parku v údolí Wang Chan, který je součástí vládního projektu „Eastern Economic Corridor of Innovation“ (EECi).

Do inovativních odvětví, jako jsou systémy pro ukládání energie a venture kapitálový fond pro biotechnologie, bude investováno 16,3 miliardy THB (11 miliard CZK).

159,6 miliardy THB (107 miliard CZK) bude věnováno na diverzifikaci podnikání, především na vyčlenění sítě čerpacích stanic do samostatné dceřiné společnosti PTT Oil and Retail Co (PTTOR) a posílení jejího kapitálu a konkurenceschopnosti pře jejím plánovaným uvedením na burzu v roce 2019.

Hlavním cílem nového podnikatelského plánu PTT Plc je zajistit energetickou bezpečnost Thajska.

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: