Thajská vláda podporuje investice do biotechnologií

11. 4. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: TH - Thajsko
  • Datum zveřejnění: 11.04.2018

Ve spolupráci vládního a soukromého sektoru bude investováno celkem 2,5 miliardy USD do biotechnologických projektů v provinciích Khon Kaen, Nakhon Sawan a Kamphaeng Phet v severním a severovýchodním Thajsku, které jsou významnými oblastmi pro pěstování manioku a cukrové třtiny.

V provincii Khon Kaen bude vybudována průmyslová zóna v hodnotě 29 miliard THB zaměřená na výrobu suchých kvasnic a enzymu fytázy, který se přidává do krmiva pro dobytek. Na projektu se budou podílet soukromé společnosti Mitr Phol Group, největší thajská cukrovarnická skupina, a dále Betagro a CPF. V provincii Nakhon Sawan vládní plán zahrnuje investici ve výši 40 miliard THB do vybudování biotechnologického průmyslového komplexu ve spolupráci se společnostmi Global Green Chemical Pls a cukrovarnickou skupinou Kaset Thai Sugar Corporation. O tento projekt se rovněž zajímají společnosti PTT Group, Mitsubishi Chemical Corporation a Sumitomo Chemical Thailand. V provincii Kamphaeng Phet bude cukrovarnická skupina Cristalla investovat 8 miliard THB do biochemického projektu.

Ministr průmyslu očekává, že biochemické projekty přilákají do roku 2027 investice ve výši 130 miliard THB (4,2 miliardy US$) a pomohou vyprodukovat zemědělské produkty s přidanou hodnotou 400 miliard THB a také zvýšit rodinné příjmy místních farmářů o 85 tisíc THB ročně. Přestože je Thajsko rozvinutou průmyslovou zemí, kde podíl průmyslové výroby na HDP činí 36 %, polovina práceschopného obyvatelstva je stále zaměstnána v zemědělství.

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: