Tureckému automobilovému sektoru se daří, české firmy z toho mohou také profitovat

21. 8. 2017

  • Země: TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 21.08.2017

Na místním trhu působí řada zahraničních výrobců, kteří do svých místních výrobcích kapacit v roce 2016 investovali přes 1,2 mld. USD. Díky těmto investicím se v Turecku spouští výroba nových modelů značek Renault, Fiat či Toyota.

Zahraniční kancelář CzechTrade Istanbul je v úzkém kontaktu s největším místním výrobním automobilovým závodem – společností Oyak-Renault Otomobil Fabrikalari. Jedná se o join venture francouzské automobilky Renault a tureckého fondu Oyak. Automobilka Renault do tohoto výrobního závodu v loňském roce investovala 225 mil. USD za účelem rozšířit jeho výrobní kapacity, do kterého přesune výrobu poslední řady modelu Mégane sedan. Oyak-Renault se tak stává jeho jediným světovým výrobcem.

Oyak-Renault pro svou rozšířenou výrobu poptává řadu subdodavatelů z nejrůznějších výrobních oblastí. Proto se jeho zástupci rozhodli ve spolupráci s CzechTrade Istanbul uspořádat dodavatelské fórum, ve kterém dostanou čeští výrobci nejen z automobilového sektoru možnost prezentovat se před jednotlivými úseky nákupních oddělení Oyak-Renault. Bližší informace se dozvíte zde: https://www.czechtrade.cz/kalendar-akci/archiv-akci/dodavatelske-forum-pro-spolecnost-oyak-renault-otomobil-fabrikalari

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Istanbul.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: