Turecko na cestě k prvnímu automobilu domácí výroby

13. 11. 2017

  • Země: TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 01.11.2017

Pět dodavatelských podniků, Anadolu Group, BMC, Kıraça Holding, Turkcell a Zorlu Holding, má společně vyrábět první automobil turecké výroby. 
Tato iniciativa byla již dříve podpořena prezidentem Erdoğanem, který apeloval na turecké podniky k vytvoření společného projektu. Na slavnostním uvedení společného uskupení zmíněných podniků v prezidentském paláci v Ankaře pak prezident Erdoğan vyjádřil tomuto projektu plnou podporu a vyjádřil se, že prototyp prvního tureckého automobilu očekává již v roce 2019, tak aby byl v roce 2021 připraven ke vstupu na trh. „Chci vlastnit první takový automobil a rád si za to zaplatím,“ pronesl prezident a vyjádřil se, že by preferoval hybridní pohon či elektromobil.
Anadolu Group, BMC a Kıraça Holding jsou již přímo zapojeny do výroby automobilů v Turecku. Turkcell je pak největší turecký mobilní operátor, který má projektu zajistit technologickou podporu.
Ačkoli se bude jednat o první projekt domácí výroby, Turecko má již s automobilovým sektorem bohaté zkušenosti a je jedním z předních trhů ve výrobě vozidel pro velké zahraniční automobilové společnosti.

Zdroj: http://www.hurriyetdailynews.com/five-companies-take-part-in-consortium-to-make-turkeys-first-indigeneus-car-121782
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Istanbul.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: