Turecký stavební průmysl na vzestupu, náklady ale stoupají

2. 10. 2017

  • Země: TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 02.10.2017

Společně s růstem odvětví ale zároveň rostou i stavební náklady. Za druhé čtvrtletí tohoto roku celkové stavební náklady dosáhly rekordních 140.2 miliard TL. Za poslední půl rok se pak jedná o 252.6 miliard TL. V porovnání s první polovinou roku 2016 náklady vzrostly o 32,5 %. 
Rovněž zaměstnanost ve stavebním sektoru rostla rychleji než celková zaměstnanost v Turecku. Nejvyššího tempa růst zaměstnanosti ve stavebním sektoru dosáhl během tohoto léta a v současnosti zaměstnanost v tomto sektoru dosáhla čísla 2.17 milionů osob.
Důležitou úlohu v růstu stavebního průmyslu hraje výstavba rezidenčních objektů. V první polovině roku 2017 počet dosažených licencí k výstavbě rezidenčních jednotek dosáhl čísla 620 182.
V ostatních odvětvích stavebního průmyslu jako výstavba nákupních center, kancelářských prostor a dalších ovšem přetrvává stagnace z důvodu klesající poptávky. Tato stagnace podle zprávy vydané Asociací výrobců stavebních materiálů bude přetrvávat až do úplné normalizace tureckého hospodářství.

Zdroj: http://www.hurriyetdailynews.com/turkeys-construction-activity-grows-but-costs-at-long-time-high-120191
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CezchTrade Istanbul.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: