Účast na veletrhu PITEX v severoindickém Punjabu

18. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Účast na veletrhu PITEX v severoindickém Punjabu Ve dnech od 7. do 11. prosince 2017 se v Amritsaru v Indii uskutečnil 12. ročník mezinárodního multioborového veletrhu PITEX (Punjab International Trade Exhibition) za účasti České republiky jako jedné z partnerských zemí.

Český výstavní stánek, který si velvyslanectví po dohodě s organizátory pronajalo zdarma, využili indičtí zástupci českých firem Ekovermes, PETROCard, Abitec a BAC. Na stánku se rovněž představila škola Little Columbus provozovaná českou podnikatelkou M. Leškovskou v Amritsaru, jakož i nabídka zájezdů do Česka pro indické cestovatele připravená ve spolupráci s českými cestovními kancelářemi.

Výstavní stánek dále umožnil s využitím propagačních materiálů, které mělo velvyslanectví k dispozici, obecnou prezentaci Česka jako zajímavé investiční destinace a lákavého cíle pro indické turisty.

Velvyslanec Milan Hovorka se při příležitosti zahájení veletrhu sešel k dvoustrannému jednání s premiérem státu Punjab Amarinderem Singhem a s ministrem pro lokální správu a cestovní ruch Navjotem Singhem Sidhuem. Velvyslanec po jednání uvedl, že „schůzka s premiérem byla vynikající příležitostí k připomenutí aktivit českých podnikatelských subjektů v Punjabu a k diskuzi o návrhu Obchodní komory PHD uspořádat v roce 2018 podnikatelskou misi do Česka“.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dillí (Indie). Autor: Milan Touš, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek