Ukrajinské státní železniční dráhy Ukrzaliznycia modernizuji park trakčních vozidel

21. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: UA - Ukrajina
  • Datum zveřejnění: 21.09.2018

Podrobnosti smlouvy ukrajinské železnice s Alstom a CRRC nebyly zatím oznámeny, ale předseda představenstva společnosti Ukrzaliznycia sdělil, že ukrajinská železnice plánuje v průběhu dalších sedmi let nakoupit 200 lokomotiv a až 500 elektrických lokomotiv. Zatímco výrobu nákladních a osobních železničních vagónů dokážou zajistit místní ukrajinské závody, moderní lokomotivy musí hledat ukrajinská železnice v zahraničí.
Dříve v únoru letošního roku Ukrzaliznycia podepsala s americkou společností General Electric dohodu o společné výrobě kolejových vozidel na částku ve výši 1 mld. USD. Tato rámcová smlouva předpokládá 15letou spolupráci do roku 2034, modernizaci 74 lokomotiv a dodání 225 nových motorů Evolution GE a jejich dlouhodobou údržbu. Lokalizace výrobního procesu na Ukrajině by měla dosáhnout 40 %, což ukrajinským podnikům umožní zapojit se do spolupráce s GE a stát se subdodavatelem zboží a služeb pro GE.
V rámci realizace první fáze smlouvy byla uzavřena smlouva mezi GE Electric a státní bankou Ukrajiny Ukreximbank na dodávku 30 GE dieselových nákladních lokomotiv GE33AC s lokalizační úrovní 10 %. První taková lokomotiva dorazila na Ukrajinu 10. září. Po finální kompletaci na ukrajinském závodě Kryukovsky Railway Car Building Works se stane částí parku trakčních vozidel ukrajinské železnice.
V současné době je v provozu u státní ukrajinské železnice 800 ks elektrických lokomotiv, jejichž průměrný věk je 39,2 let, opotřebení dosahuje 92 %.

Zdroj: www.uz.gov.ua   
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: