Unikátní manažerský nástroj PPROI přináší významné ekonomické výsledky výrobním společnostem

3. 8. 2018 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

Manažeři velkých výrobních závodů konečně mohou jednat ve shodě s investory či majiteli firem: díky unikátnímu manažerskému nástroji PPROI. Unikátnost řešení a jeho významný ekonomický dopad na výrobní společnosti ocenila i EU udělením prestižního grantu SME Instrument. Firma nyní může čerpat 50 tisíc eur a poradenství špičkových zahraničních koučů, které firmě mohou přinést cenné kontakty pro zahraniční expanzi.

Informační systém PPROI je manažerský informační systém, založený na novém a radikálně odlišném přístupu k shromažďování, analýze a vykazování údajů o produktech, který využívá metodiku návratnosti investic (ROI) pro rozhodování na všech úrovních výrobního procesu.

Manažeři velkých výrobních společností tak konečně mají k dispozici komplexní informační a řídicí systém – nástroj, díky kterému mohou jednat ve shodě se zájmy investorů či majitelů firem, tj. maximálně zhodnocovat kapitál.

Koncepci PPROI označili za zásadní inovaci manažerské teorie akademici více zemí, o aplikaci systému v praxi PPROI projevily zájem i velké výrobní společnosti s centrálami mimo ČR. Několik z nich již systém využívá a oceňuje řadu výhod, které se pozitivně promítly v ekonomických ukazatelích firem. Můžeme zmínit např. dynamické plánování výroby v reálném čase, vyvážený výrobní plán, správu komplexního produktového portfolia a tvorby cen, ale také zvýšení celkové efektivity výroby a produktivity pracovní síly.

Všechny tyto výhody významnou mírou šetří náklady, zvyšují produktivitu ve výrobních procesech a urychlují růst hodnoty firem. To vše, nahlíženo z větší perspektivy, může pomoci zamezit odlivu velkých investic z evropského trhu a pomoci udržet v Evropě zaměstnanost. Na úrovni firem se pak každá ušetřená koruna (nebo Euro) může vrátit zpět do inovací, rozvoje firem, či zlepšování podmínek pro zaměstnance.

Firma PPROI Services s.r.o. v minulém roce získala ocenění Vizionáři 2017. V letošním roce přibylo ocenění ještě významnější: společnost PPROI Services s.r.o. se získáním grantu SME Instrument zařadila mezi necelou dvacítku nejlepších inovátorů v České republice, kteří uspěli v konkurenci několika tisícovek žadatelů – malých a středních firem – ze všech zemí Evropské unie.

Firma PPROI Services s.r.o. aktivně využívá služeb sítě Enterprise Europe Network od jara 2017. Konzultanti Technologického centra AV ČR kontinuálně podporují firmu v přípravě na komercializaci systému v mezinárodním měřítku, především formou mentoringu. Úspěch firmy PPROI Services s.r.o. v evropském grantu SME Instrument je výrazným výsledkem této spolupráce, která bude i nadále pokračovat.

V současné době Technologické centrum AV ČR pomáhá firmě s výběrem kouče. V horizontu několik týdnů bude firma moci zahájit přípravu studie proveditelnosti, která je hlavním výstupem grantu SME Instrument ve fázi 1. Studii PPROI Services s.r.o. využije v rámci přípravy žádosti do fáze II tohoto grantového schématu, kde lze získat až 2,5 mil. EUR na expanzi na evropských trzích.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek