Úspěch českého výrobce městských elektrobusů v Lotyšsku

7. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěch českého výrobce městských elektrobusů v Lotyšsku Česká společnost SOR Libchavy vyrábějící dopravní prostředky pro městskou hromadnou dopravu zahájila výrobu čtyř nízkopodlažních elektrobusů pro potřebu dopravního podniku města Rezekne. Čtyři elektrobusy vyrobené českým výrobcem budou do lotyšského Rezekne dodány v listopadu 2018.

Česká společnost SOR Libchavy vyrábějící dopravní prostředky pro městskou hromadnou dopravu zahájila výrobu čtyř nízkopodlažních elektrobusů pro potřebu dopravního podniku města Rezekne. Město Rezekne leží ve východním Lotyšsku v regionu Latgale, který patří k oblasti s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v zemi.

Kontrakt s českým výrobcem podepsala Ústřední finanční a kontraktační agentura Lotyšské republiky (CFCA), a to na základě vítězství české společnosti SOR v tendru, který proběhl na sklonku loňského roku. Celková hodnota kontraktu je vyčíslena na 1,6 mil. EUR. Financování je zajištěno z prostředků Ústřední finanční a kontraktační agentury Lotyšské republiky (CFCA) a z 85 procent z kohezních fondů EU.

Čtyři elektrobusy vyrobené v České republice budou do lotyšského Rezekne dodány v listopadu tohoto roku.

Jedná se o moderní nízkopodlažní elektrobusy pro 26 cestujících, které jsou vybaveny speciálními sedadly a obrazovkami pro tělesně a zrakově postižené, kamerovým monitorovacím systémem, bezdrátovým internetem a dalšími moderními technologiemi.

Výše uvedené nové dodávky elektrobusů do lotyšského Rezekne, české tramvaje a trolejbusy uvedené do provozu již v minulosti v hlavním městě Rize tak potvrzují, že Česká republika patřila a patří k předním výrobcům dopravních prostředků ve světě.

 Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rize (Lotyšsko). Autor: Vítězslav Schwarz, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek