Úspěch českých piv v mezinárodní prestižní soutěži Australian International Beer Awards 2017

26. 3. 2018

  • Země: AU - Austrálie
  • Datum zveřejnění: 26.03.2018

Australian International Beer Awards (AIBA) je největší pivařskou soutěží na světě, která hodnotí jak točená, tak i balená piva ze všech koutů světa. Soutěže se každoročně účastní zástupci rodinných pivovarů, ale i velké nadnárodní koncerny s rozsáhlou komerční produkcí. V posledních letech soutěž přilákala více než 350 pivovarů z bezmála třiceti zemí.

Historie této soutěže sahá až do minulého století, kdy se v roce 1987 konal první ročník této soutěže, ovšem v té době pouze za účasti několika australských pivovarů. Od roku 1993 se soutěž koná pod záštitou Královské zemědělské společnosti státu Victoria (The Royal Agriculture Society of Victoria, RASV) a otevřela se i pro zahraniční pivovary. Atraktivita této prestižní soutěže stále roste, přičemž v minulém roce bylo do soutěže přihlášeno více než 2 000 různých druhů piv do dvou desítek kategorií. Odborná porota hodnotila přihlášené produkty dle předem stanovených parametrů a v každé kategorii vybrala vítěze, které ocenila medailemi.

V loňském roce se umístila na předních příčkách celá řada českých výrobců piv, kteří úspěšně dováží své produkty na australský trh.

Kategorie BOHEMIAN STYLE PILSNER

Zlatá medaile - Radegast Ryze Hořká 12, Plzeňský Prazdroj a.s.

Stříbrná medaile - Gambrinus Original 10, Plzeňský Prazdroj a.s., Gambrinus Pilna 12, Plzeňský Prazdroj a.s.

Bronzová medaile - Velkopopovický Kozel Premium, Plzeňský Prazdroj a.s., Excellent 11, Plzeňský Prazdroj a.s., Praga, Praga Brewing Company

Kategorie GERMAN STYLE SCHWARZBIER

Bronzová medaile - Bernard Černý ležák, Rodinný Pivovar Bernard a.s.

Kategorie DARK LAGER

Zlatá medaile - Velkopopovický Kozel Černý, Plzeňský Prazdroj a.s.

Kategorie BEST BELGIAN / FRENCH STYLE ALE - PALE STRONG

Zlatá medaile - Bernard Bohemian Ale, Rodinný Pivovar Bernard a.s.

Letošní jubilejní 25. ročník se koná v květnu 2018 v Melbourne, kde porota během třídenního hodnocení vybere vítěze jednotlivých kategorií.

Doufáme, že české pivovary se svými produkty naváží na úspěchy z předchozích ročníků i letos a prosadí se opět v početné mezinárodní konkurenci.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.
Zdroj: http://www.rasv.com.au/

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: