Úspěšná mise představitelů zdravotnického sektoru Chorvatska do České republiky

2. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěšná mise představitelů zdravotnického sektoru Chorvatska do České republiky V rámci podpory českého exportu proběhla ve dnech 24.–27. 9. 2018 incomingová mise představitelů chorvatského zdravotnického sektoru do České republiky. Mise se uskutečnila v rámci projektu ekonomické diplomacie MZV ČR. Cílem mise bylo představit chorvatským partnerům české zdravotnictví zejména v oblastech biologické ochrany, logistických a dekontaminačních systémů a prostředků pro urgentní medicínu či dlouhodobou péči.

Chorvatskou delegaci tvořilo 13 zástupců krajských nemocnic, ústavů veřejného zdraví, Ministerstva obrany a obchodních firem. V rámci mise se velmi úspěšně prezentovaly tři české firmy Ego Zlín s.r.o., Ortex s.r.o. a Viacell s.r.o. V inovačním centru Ego Zlín se konaly nejprve ústní prezentace českých firem, které byly později doplněny praktickými ukázkami funkčnosti nabízených produktů. Byl předveden i urgentní příjem pacienta nakaženého vysoce nakažlivou nemocí.

Během incomingové mise se členové chorvatské delegace setkali v rámci individuálních B2B jednání se zástupci českých firem. S velkým zájmem se setkala také návštěva nemocnici Na Bulovce v Praze, kde si delegace měla možnost prohlédnout největší infekční oddělení v České republice vybavené nejmodernějšími prvky systému urgentního příjmu.

Cílem mise bylo zaujmout potenciální klienty a představit jim nejen kvalitní české výrobky a nejmodernější technologie využívané při biologické ochraně, ale současně nabídnout systémové řešení, které by mohla chorvatská vláda aplikovat v celé zemi. Ředitel EGO Zlín Pavel Kostka účastníkům mise připomněl, že dle platných úmluv Světové zdravotnické organizace mají členské země včetně České republiky a Chorvatska povinnost zavést národní standardizované postupy pro případ, že se vyskytne, třeba na letišti nebo v přístavu, osoba nebo osoby s vysoce nakažlivou nemocí. V Chorvatsku však tento systém dosud neexistuje.

Účastníci chorvatské delegace na závěrečném jednání přislíbili společně informovat o závěrech mise ministry zdravotnictví a obrany Chorvatska a dále rozpracovat Strategii urgentního příjmu navrženou firmou EGO Zlín pro Chorvatsko.  

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Záhřebu (Chorvatsko). Autor: Petr Kašička, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek