Úspěšná prezentace českých výrobců sportovního zboží v Záhřebu

19. 4. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Úspěšná prezentace českých výrobců sportovního zboží v Záhřebu Pět českých firem se představilo během obchodní mise do Záhřebu, kterou dne 18. 4. 2018 uspořádal Zastupitelský úřad ČR v Chorvatsku spolu se Zahraniční kanceláří Czech Trade v Záhřebu. Mise proběhla v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV ČR s názvem „Prezentace českých výrobců sportovního zboží v Chorvatsku“. Seminář se uskutečnil v prostorách Českého národního domu v Záhřebu.

Česká mise výrobců sportovního zboží do Chorvatska byla vůbec první podobnou misí v novodobých dějinách. Akce byla financována jako projekt ekonomické diplomacie Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Prezentace se aktivně zúčastnilo pět českých firem: Haven Sport / BV Import, Hannah Czech, RELAXworld, Outdoor Concept a Amulet.

V úvodním bloku vystoupil vedoucí ekonomického úseku Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku Petr Kašička, který zdůraznil rostoucí význam sportu v moderních společnostech. Připomněl také, že Česká republika může na trhu sportovního zboží nabídnout vysoce kvalitní výrobky, o čemž se mohli přítomní zástupci chorvatských firem sami na místě přesvědčit. Růst vývozu sportovních a volnočasových výrobků o 65 % během posledních 4 let ukazuje, že česká kvalita je stále více oceňována nejen chorvatskými importéry, ale především zákazníky.

Tento vývoj zesílil zejména po vstupu Chorvatska do EU. Ředitel Zahraniční kanceláře Czech Trade v Záhřebu Alen Novosad seznámil přítomné se službami Czech Trade a nabídl pomoc při hledání obchodních partnerů v České republice a Chorvatsku.

Cílem prezentace bylo oslovit potenciální klienty a představit jim kvalitní české výrobky a doplňky využívané při sportovních a volnočasových aktivitách. Prezentace se zúčastnily chorvatské obchodní firmy a dodavatelé sportovních potřeb a sportovního vybavení pro maloobchodní a velkoobchodní distributory, školy, školní i veřejná hřiště, sportovní kluby a tělovýchovná zařízení vysokých škol. Kladné ohlasy českých i chorvatských účastníků svědčí o tom, že tento cíl byl splněn.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Záhřebu (Chorvatsko). Autor: Petr Kašička, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek