Úspěšná účast ČR na veletrhu cestovního ruchu Salon International Tourisme Voyages v Kanadě

23. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěšná účast ČR na veletrhu cestovního ruchu Salon International Tourisme Voyages v Kanadě Velvyslanectví České republiky v Ottawě ve spolupráci s newyorskou pobočkou agentury CzechTourism úspěšně představili ČR jako atraktivní turistickou destinaci na prestižním mezinárodním turistickém veletrhu Salon International Tourisme Voyages v québeckém Montréalu.

Na českém stánku se prezentovala i cestovní kancelář Praha Tour, spol. s r.o., která v ČR spolupracuje s kanadskou leteckou společností AirTransat. Veletrh, který se ve dnech 19. – 21. října 2018 uskutečnil v Kongresovém sále hotelu Bonaventure, patří mezi nejvýznamnější akce podobného druhu ve frankofonní Kanadě. Úspěšnou akci během tří dnů navštívilo více než 34 tis. návštěvníků , vystavovalo zde 400 vystavovatelů z celého světa. Účast na veletrhu byla úspěšně realizována v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Veletrh Salon International Tourisme Voyages je jednou z neúspěšnějších akcí svého druhu Kanadě, v provincii Québec se koná každoročně, ZÚ Ottawa se však tohoto veletrhu, zaměřeného především na frankofonní klienty, letos zúčastnil poprvé . Velvyslanectví ČR v Ottawě a agentura CzechTourism New York spolu s Praha Tour, spol. s r. o. úspěšně prezentovali ČR jako populární zemi bohatou na kulturu, historii, architekturu, sport a volnočasové aktivity.

Jedná se o jeden z největších veletrhů svého druhu ve frankofonní Kanadě a své destinace během něj představuje více než 400 vystavovatelů z celého světa (Evropa, Afrika, Asie, Střední východ, Severní a Jižní Amerika, oblast Karibiku), každoročně ho navštíví přes 34 tis. návštěvníků. Prezentovali se zde mj. destinace zaměřené na luxusní, kulturně zaměřené, sportovní a gastronomické dovolené, ale i ekoturistika.

O stánek a ČR byl mimořádný zájem, nejvíce tradičně o návštěvu Prahy, která je pro kanadské (québecké) turisty nejznámější a nejvyhledávanější českou turistickou destinací, mnoho dotazů však bylo směřováno i na možnost návštěvy atraktivních lokalit mimo hlavní město. Kanadští návštěvníci se navíc zajímají  o architekturu, historické památky, lázeňské pobyty, ale i o méně typické možnosti vyžití jako pobyty na horách a specializovanou incomingovou turistiku (golf a další sporty).

Během třídenního veletrhu byla na českém oficiálním stánku jedním z hlavních bodů zájmu i tombola, zorganizovaná ve spolupráci s CzechTourism a AirTransat (provozující sezónní lety z Montréalu do Prahy). V rámci tomboly návštěvníci po vyplnění dotazníku se čtyřmi otázkami o ČR soutěžili o výhru letenky pro dvě osoby do Prahy od společnosti AirTransat a o ubytování, taktéž pro dvě osoby, zajištěné PrahaTour s.r.o..

Cestovního veletrhu se účastnili a ČR reprezentovali zástupci ZÚ Ottawa, CzechTourism New York a ředitelka české cestovní agentury zaměřené na frankofonní klientelu Majka Kalinova, Praha Tour s.r.o.  Český stánek také navštívil i honorární konzul působící v Montréalu v provincii Québec Hynek Žikovský. Velmi úspěšná společná akce byla financována z rozpočtu Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu projektů ekonomické diplomacie (PROPED) a Ministerstva pro místní rozvoj ČR (CzechTourism New York). Díky účasti na veletrhu se podařilo oslovit velké množství kanadských cestovatelů, kteří o ČR projevují značný zájem.

Více informací o veletrhu je k nalezení na webových stránkách International Tourism & Travel Show.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ottawě (Kanada). Autor: Josef Dvořáček, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek