Úspěšný první ročník cyklistického veletrhu BiciGo v Bogotě

7. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 07.12.2018

V prvních dnech prosince letošního roku výstaviště Corferias v kolumbijské Bogotě uspořádalo první ročník cyklistického veletrhu BiciGo, který přinesl velké setkání jízdních kol, odborníků a legend v oblasti cyklistiky, představil inovace z tohoto odvětví a vystavil více než 100 historických exemplářů nejrůznějších bicyklů. 
Veletrh probíhal od 29. listopadu do 2. prosince a navštívit ho přišlo okolo 15 000 návštěvníků. Pozvanou zemí bylo Holandsko, které zde představilo svou cyklistickou kulturu. Za Kolumbii to byl department Boyacá, který je považován za centrum cyklistiky v zemi.
Veletrh také přinesl jednu zajímavou statistiku z oblasti používání jízdních kol v hlavním městě. V Bogotě, ve které žije okolo 8 milionů obyvatel je celkem 476 kilometrů cyklostezek. 4,9 % transportů v rámci hlavního města se uskuteční na jízdním kole, což představuje přibližně 620 tisíc cest a 80 % z nich cyklistům zabere přibližně 30 minut. 
Z celkového počtu uživatelů jízdních kol v hlavním městě je 23 % žen. Dle údajů z června 2017 bylo k dispozici celkem 3.758 parkovacích míst pro bicykly na téměř 19 k tomu určených stanicích. Téměř půlka aktivních cyklistů na území Bogoty má mezi 15 a 34 lety. Pro rok 2019 město plánuje postavit dalších 120 kilometrů cyklostezek na území hlavního města.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: http://www.bicigocolombia.com

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: