V Bajíu je velký zájem o odborníky z IT sektoru

16. 3. 2018

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 16.03.2018

Dle dat OCCMundial, mezinárodní platformy uveřejňující nabídky práce, největší množství nabídek zaměstnání bylo v roce 2017 spojeno s IT sektorem, manufakturním průmyslem, finančním a pojišťovacími službami. V každém státě regionu Bajío nabídka zaměstnání v oblasti IT převyšovala 30 %. Dle slov prezidenta Federace škol a profesních asociací Querétara FECAPEQ (La Federación de Colegios y Asociaciones de Profesionistas), Pabla Peréze Quintanilla, zaměstnání nejrychleji v Bajíu seženou inženýři nebo technici.
Pod Querétaro celkově spadaly 4 % všech pracovních nabídek uveřejněných na portálu OCCMundial, které ho dostaly v mexickém měřítku na 5. pozici. Více než 70 % všech volných míst bylo k dispozici v hlavním městě státu, v Santiagu de Querétaro. Guanajuato se umístilo na sedmém pozici, zatímco Aguascalientes náleží 10. místo.
Největší množství nabídek práce v minulém roce v Mexiku uveřejnily společnosti jako Bombardier, Siemens, Continental či General Electric. Dále dle dat OCCMundial vyplývá, že nejvíce se noví zaměstnanci poptávali v hlavním městě, Estado de México, Nuevo León, Jalisco, Veracruz aj. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: