V Bílém domě se sejde rada poradců prezidenta Trumpa

3. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 03.03.2019

Vedoucí představitelé Apple Inc, Walmart Inc, IBM Corp, Lockheed Martin Corp, Siemens USA, Home Depot Inc, Visa Inc a dalších významných společností se připojí k 25členné radě poradců prezidenta Trumpa, která se zabývá otázkami pracovního trhu. Týmu poradců spolupředsedají Ivanka Trump a ministr obchodu Wilbur Ross.

Rada plánuje uspořádat první setkání ve středu odpoledne v Bílém domě. Očekává se, že se zasedání zúčastní i prezident Donald Trump. Setkání by mělo trvat tři hodiny a bude vysíláno v přímém přenosu. Jak uvedl minulý týden Bílý dům, členové poradního týmu by měli působit do roku 2020 a budou spolupracovat s Národní správní radou pro americké pracovníky, s cílem vyvinout a uplatnit strategii, která by obnovila americkou pracovní sílu, aby lépe plnila výzvy 21. století.

Rady se zúčastní také vedoucí pracovníci Obchodních komor a Národní asociace výrobců, guvernéři Iowy a Indiany, prezident Severoamerických stavebních a odborových svazů a starosta Charlotte v Severní Karolíně. Úřad pro statistiku práce minulý měsíc uvedl, že počty nově vytvořených pracovních míst v USA dosáhly v prosinci 2018 rekordních 7,3 milionu. Středeční schůzka bude nejvýznamnější obchodně-pracovní setkání poradců prezidenta za posledních 18 měsíců.

Zdroj: www.reuters.com/article/us-usa-trump-workforce/white-house-to-host-ceos-for-workforce-advisory-meeting-idUSKCN1QK0BW
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceáře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: