V Brazílii proběhla prezentace českých firem z oblasti chemicko-biologické ochrany

24. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - V Brazílii proběhla prezentace českých firem z oblasti chemicko-biologické ochrany Ve dnech 14. a 16. března 2018 proběhl v brazilských městech Campo Grande (stát Mato Grosso do Sul) a São Paulo projekt na podporu ekonomické diplomacie „Prezentace českých firem z oblasti chemicko-biologické ochrany v Brazílii“.

České firmy EGO Zlín, Avec a Oritest, a jejich exkluzivní dovozce pro Brazílii – společnost Brazil – CZ, se představily na státní univerzitě v Mato Grosso do Sul (UEMS) a také na Generálním konzulátu České republiky v São Paulu. U obou projektů firemní prezentace doprovodily přednášky expertů Institutu ochrany obyvatelstva České republiky a praktické produktové ukázky.

Akce navázala na aktivity českých výrobců realizovaných v roce 2017 v Brazílii, zejména na účast firem na veletrhu LAAD v Rio de Janeiru, který je největším veletrhem obranné a bezpečnostní techniky v Latinské Americe.

Oba projekty byly připraveny v úzké součinnosti Generálního konzulátu České republiky v São Paulu s Honorárním konzulátem České republiky v Batayporá a českou vývozní alianci NBC Team.

Generální konzulka ČR v São Paulu, Pavla Havrlíková, při zahájení prezentací zdůraznila, že NBC oblast je jednou z priorit Mapy oborových příležitostí České republiky. Je jí i vzhledem ke skutečnosti, že NBC je rychle rozvíjejícím se sektorem brazilské ekonomiky a zároveň sektorem, kde s ohledem na současnou bezpečnostní situace existuje silná poptávka.

Projekt finančně podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Ministerstvo obrany ČR

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v São Paulu (Brazílie). Autorka: Ing. Pavla Havrlíková, generální konzulka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek