V Budapešti byl otevřen testovací projekt mobility

27. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 10.05.2019

 

V polovině května bylo na náměstí Szent Gellért v Budapešti otevřeno tzv. místo mobility, kde je po dobu dvou měsíců k dispozici služba sdílení automobilů, kol a elektrických koloběžek.

Alexandra Szalay-Bobrovniczky, náměstkyně primátora na zahajovacím ceremoniálu oznámila, že v květnu roku 2017 byl zahájen projekt Evropské unie Cities-4-People, v rámci kterého se pět evropských měst zavázalo testovat různá dopravní řešení pro zlepšení obecního plánováním.

Náměstkyně dále sdělila, že budou realizovány tři experimentální prvky: mobilita, víkendový provoz pro pěší a cyklisty mezi mostem Erzsébet v Budíně a Mostem Svobody a pěší stezka Buda Walk trail.

Bod mobility je centrálním místem, kde jsou k dispozici služby a dopravní prostředky. Náměstí Szent Gellért může být použito pro sdílení elektrických koloběžek LIME, sdílení kol Mol Bubi a Donkey Republic a sdílení vozidel Mol Limo a Green Go. Výsledky zkušebního provozu významně přispějí k fungování budapešťského dopravního systému.

Ervin Nemesdy, generální ředitel Budapešťského dopravního centra (BKK), oznámil na zahajovacím ceremoniálu, že byl rozšířen systém půjčování kol Mol Bubi o 16 nových sběrných stanic a 300 nových bicyklů. Spolu s nimi existuje 143 stanic a 1846 jízdních kol v hlavním městě.

Na úvod bylo řečeno, že Mol Limo je nyní k dispozici se 450 vozy, 300 elektrických vozidel je k dispozici pod Green Go, Donkey Republic má 350 kol v Budapešti a 200 elektrických koloběžek je v současné době k dispozici v systému hlavního města.

Zdroj: https://www.hirado.hu/belfold/kozelet/cikk/2019/05/10/mobilitasi-pontot-adtak-at-a-fovarosi-szent-gellert-teren#
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: