V Budapešti je restaurace se dvěmi Micheliny

30. 3. 2018

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 26.03.2018

Slavnostní ceremonie odhalení hvězd Michelin, Michelin Main Cities of Europe Guide 2018 se konal v pondělí v Budapešti. Místo konání se zveřejnilo teprve před měsícem - Maďarská agentura pro turismus zvolila noblesní Várkert Bazár. Zde se vylásili michelinské restaurace čtyř zemí: Rakousko, Česká republika, Polsko a Maďarsko.

Všechny maďarské restaurace si obhajíli hvězdu (Costes Downtown, Costes, Borkonyha) a ONYX získalo dokonce druhou hvězdu, kterou dostal talentovaný chef Adam Mészáros. první hvězdu pro restauraci ONYX (která byla první vůbec v Maďarsku) dostal Tamás Széll a Szabina Szulló - ano, ten samý Tamás Széll, který před dvouma rokama vyhrál evropské finále prestižní soutěže Bocuse d'Or (a které se také odehrávalo v Maďarsku). Tamás minulý rok otevřel svoji vlastní restauraci na tržnici v srdci Budapeště, Stand 25, která dostala jmenování BIB Gourmand.

Na pondělní gala přijelo přes sto michelinských chefů. Největším přínosem bylo, že se tak odborníkům podařilo představit tradiční maďarské suroviny a chutě i kus kultury.

Zdroj: https://index.hu/kultur/eletmod/2018/03/26/michelin/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Budapešť.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: