V Humpolci se podnikání daří. Stal se Městem pro byznys 2015

28. 4. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - V Humpolci se podnikání daří. Stal se Městem pro byznys 2015 Nízká nezaměstnanost, vysoký podíl podnikatelů, firem i velkých zaměstnavatelů a velmi dobré hospodaření radnice. Hlavní důvody, které dělají z Humpolce nejlepší město pro podnikatele v České republice. Druhá skončila Dobruška. Bronz bere loňský vítěz, Nová Paka.

Humpolec je dlouhodobě nejlepším místem pro podnikání. Dokazují to jeho pravidelná vítězství v rámci kraje a velmi dobře si vede každoročně také v celorepublikovém srovnání. Vítězem se stal v roce 2008, 2013 a také letos! Za zmínku jistě stojí také čtyři druhá místa. Humpolecká radnice i nadále pokračuje v nastaveném trendu a podnikatelům dopřává ty nejlepší podmínky. K pozitivům tradičně patří vysoký podíl podnikatelů, firem i velkých zaměstnavatelů (3. místo v ČR).

Město se může pochlubit také velkým nárůstem obyvatel, nízkou dlouhodobou nezaměstnaností a místní podnikatelé mohou nabírat odborné pracovníky, protože podíl učňů a studentů odborných škol je na dobré úrovni.

Humpolecká radnice nadprůměrně dobře hospodaří. Náklady na dluhovou službu jsou na nízké úrovni a v ukazeteli iRatingu skončil Humpolec z 205 měst na velmi dobrém 16. místě. Také nastavení místních poplatků, které se týkají podnikaní, je na nízké úrovni. V neposlední řadě těží podnikatelé a město z velmi dobré polohy. Umístění u hlavní dálniční tepny D1 na půl cesty mezi Prahou a Brnem je více než výhodné.

„Velmi mě těší, že jsme již potřetí vyhráli. Vždy je dobré vidět, že to co děláme, děláme správně a toto ocenění to potvrzuje. Podnikatelům se snažíme vytvořit ty nejlepší podmínky a dlouhodobě se nám to daří. Daří se nám lákat velké investory, podporovat tradiční podnikatele a rozšiřovat tak ekonomickou sílu města. Nezaměstnanost je u nás na velmi nízké úrovni a to je pardoxně skoro ten jediný „problém“, který nás nyní trápí. Chybí kvalifikovaná pracovní síla, ale já věřím, že se to do budoucna zlepší i díky většímu počtu odborných studentů v našem okolí,“ okomentoval vítězství starosta Jiří Kučera.

Pokrokovost města Humpolec potvrdil i průzkum společnosti Microsoft zaměřený na využívání moderních technologií a otevřená data. „Z průzkumu vyplynulo, že radní v Humpolci vnímají moderní technologie jako významný nástroj jak pro zvyšování efektivity uvnitř úřadu, tak i směrem k občanům. Standardem je zveřejňování územního plánu, rozklikávacího rozpočtu, ditigálních mapových podkladů i informací z oblasti dopravy. Humpolec je i jedním z dvou měst v kraji Vysočina, které využívají cloudové služby,“ říká Lenka Čábelová, tisková mluvčí, Microsoft.

Výsledky 8. ročníku soutěže Město pro byznys 2015. Výzkum zpracovala agentura Datank. Soutěže se zúčastnilo 205 měst a obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy.

Upravená tisková zpráva soutěže Město pro byznys

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek