V kazachstánksé Aktobe vzniknou dva nové skleníkové komplexy

10. 10. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KZ - Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 10.10.2018

V regionu Aktobe zahájí provoz několik projektů zaměřených na zlepšení zabezpečení potravin v regionu a snížení závislosti na dovozu.
Za tímto účelem je plánováno otevření dvou skleníkových komplexů průmyslových typů v Aktobe. Ve skleníku páté generace bude společnost Green Capital Kazakhstan LLP pěstovat okurky a rajčata pomocí holandského vybavení. Realizace projektu se předpokládá ve třech etapách do roku 2020. Celková plocha ultramoderního zařízení je 20 hektarů, náklady činí 13,5 miliardy KZT. Celková výrobní kapacita dosáhne 14 tisíc tun ročně.
Projekt vytvoří v regionu nové pracovní příležitosti, zvýší produktivitu a zvýší podíl konkurenceschopných výrobků z ovoce a zeleniny vlastní produkce na domácím trhu. Přebytek bude určený na export.
Dále se v regionu budou pěstovat jahody na ploše 1,1 ha. Jedná se o první projekt, který v regionu pěstuje jahody ve sklenících pomocí účinných technologií NGS. Doposud byly dokončeny hlavní stavební a instalační práce, bylo instalováno veškeré potřebné vybavení a dokonce byla zasazena zkušební dávka jahod. Celková cena komplexu činí 540 milionů KZT.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty, Kazachstán. 
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: