V Kazachstánu proběhla výměna vlády

28. 2. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KZ - Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 28.02.2019

25. únor 2019 se v Kazachstánu nesl v podobě personálních změn. V první polovině února vešly v platnost změny, kdy se poslanci dohodli na kandidatuře Askara Mamina na pozici nového předsedy vlády. Příslušné Výbory dolní komory-Majilisu-Parlamentu následně posoudily kandidatury ministrů.

Zároveň hlava státu podepsala vyhlášku o reorganizaci tří ministerstev: ministerstvo informací a komunikací bylo zrušeno; Ministerstvo veřejného rozvoje bylo reorganizováno - oddělení bylo přeměněno na ministerstvo informací a veřejného rozvoje; Ministerstvo obrany a leteckého průmyslu se stalo ministerstvem pro rozvoj digitálizace, obrany a leteckého průmyslu Republiky Kazachstán.

Dne 21. února prezident Kazachstánu učinil prohlášení, ve kterém oznámil odstoupení vlády. "Vláda by měla odstoupit. Nová vláda by měla vypracovat efektivní kroky ke zlepšení životní úrovně, stimulovat hospodářství, realizovat strategické cíle. Vláda spolu s národní bankou nedokázala plně vytvářet skutečné pobídky a nástroje pro vysoce kvalitní hospodářský růst," uvedl prezident Nursultan Nazarbayev.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: