V Královéhradeckém kraji ocenili nejlepší firmy a živnostníky roku 2017

20. 4. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Slavnostním galavečerem spojeným s předáním cen v pěti kategoriích – Živnostník, Obchodní společnost podle počtu zaměstnanců a Podnikatelka roku – vyvrcholila v Náchodě akce Firma a živnostník Královéhradeckého kraje roku 2017.

Vítězem kategorie Živnostník byl vyhlášen podnikatel v oboru stavebnictví pan Zdeněk Kalináč z Jičína, ocenění pro nejlepší obchodní společnost do 50 zaměstnanců získala ofsetová tiskárna UNIPRINT, s. r. o., z Rychnova nad Kněžnou. V kategorii Obchodní společnost do 250 zaměstnanců zvítězila společnost HALLA, a. s., z Nového Města nad Metují, výrobce designových technických svítidel. Vítězem kategorie Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců se stala trutnovská strojírenská firma KASPER KOVO, s. r. o., a ocenění pro nejlepší Podnikatelku roku si odnesla Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová z Hradce Králové, která stojí v čele společnosti PETROF, největšího výrobce akustických pian v Evropě.

Samostatnými oceněními, která v rámci slavnostního večera putovala k vybraným firmám a podnikatelům, byla Cena starosty města Náchod, jejímž držitelem se stala náchodská potravinářská společnost DRANA, s. r. o., a dvě Ceny MONETA Money Bank, a. s., generálního partnera akce.

První z nich získala společnost VIBROM, s. r. o., z Třebechovic pod Orebem, která zpracovává pokročilé keramické a kovové prášky a speciální plasty. Druhou obdržela Barbora Petrů, DiS., z Trutnova, která pod značkou BAJA Design vyrábí dětské oblečení.

Akci uspořádala Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje ve spolupráci s městem Náchod a generálním partnerem MONETA Money Bank, a. s. Záštitu mj. udělili prezident HK ČR Vladimír Dlouhý, MPO, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a poslanec Parlamentu ČR, zastupitel Královéhradeckého kraje a starosta města Náchod Jan Birke.

Všem oceněným firmám a podnikatelům za rok 2017 ještě jednou blahopřejeme, děkujeme za jejich podíl na rozvoji celého Královéhradeckého kraje a přejeme hodně dalších úspěchů. 

Živnostník: Zdeněk Kalináč

V oboru stavebnictví podniká již od roku 1990. Převážnou část zakázek tvořily menší stavby a rekonstrukce kulturních památek a v památkových městských zónách.

Podnikatelka roku: Zuzana Ceralová Petrofová

Představitelka páté generace rodiny stojí v čele společnosti PETROF, která je dnes největším výrobcem akustických pian v Evropě a kterou v roce 2008 úspěšně vyvedla z ekonomické krize a dokázala obhájit jméno a prestiž firmy.

Obchodní společnost do 50 zaměstnanců: UNIPRINT, s. r. o.

Ofsetová tiskárna z Rychnova nad Kněžnou působí na polygrafickém trhu od roku 1992. Je referenční tiskárnou výrobce tiskových strojů KBA Grafitec Dobruška a svým zákazníkům zajišťuje komplexní polygrafické služby.

Obchodní společnost do 250 zaměstnanců: Halla, a. s.

Český výrobce a vývozce designových technických svítidel působí již přes 25 let a pracují pro něj světoví návrháři i inženýři. Firma postavila nejmodernější světelnou a vývojovou laboratoř, spolupracuje s univerzitami a vědeckými organizacemi.

Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců: KASPER KOVO, s. r. o.

Trutnovská strojírenská firma se vypracovala za více než čtvrt století z nuly na respektovaného globálního dodavatele náročných plechových dílců, technologických celků a speciálních tlakových nádob pro potravinářství, strojírenství, energetiku a automobilový průmysl.

Cena starosty města Náchod: Drana, s. r. o.

Náchodská potravinářská společnost je rodinnou firmou navazující na tradici prvorepublikové textilní firmy Františka Drašnara, již 25 let však vyrábí koření a čaje.

Cena Moneta Money Bank, a. s.: Vibrom, s. r. o.

Firma z Třebechovic pod Orebem zahájila svoji podnikatelskou činnost v roce 1993. Zpracovává moderními technologickými postupy keramické a kovové prášky i speciální plasty zejména pro oblast zdravotnictví, potravinářství a průmyslu.

Cena Moneta Money Bank, a. s.: Barbora Petrů – Baja Design

Barbora Petrů začala svoji podnikatelskou kariéru doma na mateřské dovolené v roce 2010 šitím oblečení pro děti. Od roku 2017 má pronajaté prostory, používá převážně český materiál a své výrobky již vyváží na Slovensko a do Kanady.


Převzato z časopisu Komora. Autor článku: Radek Jakubský, předseda představenstva KHK Královéhradeckého kraje.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek