V Londýně byly představeny investiční příležitosti Kazachstánu

10. 10. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KZ - Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 10.10.2018

V Londýně se uskutečnilo Globální investiční fórum Kazachstánu 2018. Akce se zúčastnilo více než 150 zástupců podniků. Delegaci Kazachstánu vedl místopředseda vlády Kazachstánu Askar Zhumagalijev.
Fórum bylo věnováno novým příležitostem v oblasti podnikání a investic, jakož i perspektivám kazašsko-britských projektů v nejrychleji se rozvíjejících sektorech ekonomiky Kazachstánu.
Mezi účastníky byly vedoucí pracovníci z výrobního, zemědělského, chemického, těžebního a finančního sektoru, jakož i metalurgie, alternativní energie, logistiky a digitálních technologií, včetně zástupců velkých mezinárodních společností, jako jsou Mitsubishi UFJ Financial Group, JP Morgan Bank, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers, London Stock Exchange a mnoho dalších.
Výsledkem fóra bylo uzavření řady dohod s britskými společnostmi v oblasti dopravy a logistiky, hutnictví, energetiky, zemědělství, strojírenství a také v oblasti rozvoje infrastruktury systému zdravotní péče. Národní fond sociálního zabezpečení Samruk-Kazyna a EBRD podepsaly dohodu o poskytnutí záruky na úvěrovou smlouvu mezi společností ShalkiyaZinc LTD a EBRD. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: