V Londýně se přednášelo o českém tradičním pivu a následně degustovalo

11. 6. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: GB - Velká Británie
  • Datum zveřejnění: 11.06.2019

Seminář organizovala britská pobočka agentury CzechTrade ve spolupráci s britským distributorem vysoce kvalitních piv Euroboozer Ltd, který má v záměru poskytnout distribuci celé řady českých piv na rotační bázi. Zlatým hřebem konferenční části bylo právě vystoupení Jana Kočky, který o českém pivu pohovořil originální formou, a které sklidilo dlouhý potlesk.
Následovala řízená degustace opět pod vedením Honzy – ochutnávala se piva z pivovarů Holba, Bohemia Regent, Albrecht, Muflon, Kutná Hora, Břeclav a Cvikov, přičemž cvikovští přijeli své pivo podpořit i osobně, při této příležitosti bylo představeno nově připravené video o tomto tradičním znovuobnoveném pivovaru.
Historicky první objednávka českého tradičního craft piva v podobě šesti palet piva bude vypita během Czech Beer Week (18. – 21.6.2019), konktrétně v rámci řetězce Draft House, který je vlastněn slavným skotským pivovarem Brewdog. Budou se pít piva z pivovarů Kutná Hora, Břeclav, Matuška, Albrecht, Cvikov a Bohemia Regent. Chybět nebudou čeští sládci, kteří budou k dispozici pro zvědavé dotazy obchodních návštěvníků i britských milovníků piva.
Zahraniční kancelář CzechTrade v partnerství s Euroboozer Ltd bude dál prosazovat česká piva ve Spojeném království s cílem učinit z „Real Bohemian Lager“ respektovanou kategorii na tomto náročném, avšak i perspektivním pivním trhu.

Více o chystaném Czech Beer Week zde https://beertoday.co.uk/czech-beer-week-0619/

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: