V Mexiku poprvé v historii vydraží elektrickou síť

29. 11. 2017

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 29.11.2017

Propojovací síť s vysokým napětím by měla měřit tam i zpět celkem 1.400 km. Celý projekt by měl odstartovat v lednu příštího roku vyhlášením konkurzu, jehož se mohou účastnit soukromé jak národní, tak i zahraniční společnosti či konsorcia. Účelem výběrového řízení je sehnat investice ve výši 1, 711 miliónů dolarů, které poputují na obsluhování sítě. Ta by měla během příštích 30 let přenést mezi hlavními městy státu Baja California a Sonora až 1, 500 MW elektrické energie.
 
Vláda skrze Národní centrum energetické kontroly CENACE (Centro Nacional de Control de Energía) uskuteční výherci dražby roční platbu za využívání služeb. Výsledná částka bude ustanovena Energetickou regulační komisí CRE (Comisión Reguladora de Energía), která je zodpovědná za regulaci energetického materiálu a rozvoj tohoto sektoru v zemi.
 
Případní zájemci budou prezentovat své návrhy v červenci příštího roku a následně v září téhož roku by mělo dojít k výběru vítězného projektu. Očekává se, že síť bude uvedena do provozu v prvním čtvrtletí roku 2021.
 
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
 
Zdroj: El Economista

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: