V Moskvě se uskuteční druhý ročník Českého festivalu

16. 6. 2019 | Zdroj: Česká centra (ČC)

V letošním roce se uskuteční již druhý ročník Festivalu České republiky v Moskvě. Akce je plánována na 24. a 25. srpna 2019 v parku Baumanova (Sad jmeni Baumana). Festival pořádá agentura A-Group pod záštitou Velvyslanectví České republiky v Moskvě a ve spolupráci s Českým centrem, Českým domem a agenturami CzechTourism a CzechTrade.

Loňský první ročník přilákal 32 tisíc návštěvníků, v letošním roce se očekává až 60 tisíc návštěvníků. České centrum Moskva a zastoupení CzechTourism připravilo pro návštěvníky festivalu bohatý kulturní program v podání hudebních skupin a tanečných souborů z České republiky jako např. folklórní soubor Rosénka nebo legendární skupinu Fleret a řadu dalších. Účast přislíbil také herec a režisér Jiří Strach, který povypráví o natáčení úspěšných českých pohádek.

Na festivalu nebude chybět tradiční česká kuchyně, a to kromě jiného i formou kulinárních kurzů pod vedením šéfkuchařů českého velvyslanectví, Českého domu a známých restaurací specializovaných na českou kuchyni. Představí se také kraje a města České republiky s nabídkou zajímavých výletů a nabídkou typických suvenýrů.

Přihlásit se k prezentaci na festivalu se svými produkty nebo službami mohou i další zájemci, registrace je ještě otevřena. Další informace naleznete na webu Czech Festival.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek