V Moskvě se uskuteční druhý ročník Festivalu České republiky, loni slavil úspěch

27. 2. 2019 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Druhý ročník Festivalu České republiky v Moskvě se uskuteční ve dnech 24. až 25. srpna 2019 v moskevském parku Baumana.

Nad událostí převzalo záštitu Velvyslanectví České republiky v Ruské federaci a vláda města Moskvy.

První ročník Festivalu České republiky, který se uskutečnil v září roku 2018, přilákalo v ruském hlavním městě více než třicet tisíc návštěvníků. „V letošním roce počítáme spolu s organizátory festivalu, agenturou A-group communications, s účastí až padesáti tisíc návštěvníků," uvedl k plánované akci český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka.

Podle něj bude na festivalu prezentována Česká republika a všechno, co na ní zahraniční návštěvníky přitahuje: české památky a lázeňství, kultura a věda, kuchyně a nápoje, řemesla a výrobky, sport a vzdělání.

Festival je díky podpoře vlády města Moskvy zařazen také na seznam kulturních akcí ruské metropole a bude mít širokou mediální podporu.

„Festival České republiky je nejvýznamnější akcí veřejné diplomacie v Ruské federaci a nejucelenější propagací České republiky v Moskvě," dodal Vítězslav Pivoňka.

České velvyslanectví chce při přípravě festivalu využít spolupráci s českými státními agenturami sídlícími v ruské metropoli, především Českým centrem a Českým domem v Moskvě a agenturami CzechTrade a CzechTourism.

Bližší informace jsou pro zájemce k dispozici na internetové adrese festivalu www.czech-festival.ru a také v informační brožuře Festivalu České republiky v Ruské federaci 2019 (3,7 MB).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek