V Praze proběhl informační den pro MSP „Duševní vlastnictví v malých a středních podnicích“

9. 11. 2018 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - V Praze proběhl informační den pro MSP „Duševní vlastnictví v malých a středních podnicích“ Úřad průmyslového vlastnictví a Technologické centrum AV ČR společně uspořádaly dne 1. listopadu 2018 již druhý Informační den pro MSP nazvaný „Duševní vlastnictví v malých a středních podnicích“. Program informačního dne pozůstával ze dvou částí.

V první části byli účastníci, shromáždění v počítačové učebně ÚPV, seznámeni názornou formou s hlavními veřejně dostupnými databázemi národního průmyslového vlastnictví a zejména s jejich nejnovějšími úpravami, kterých mohou firmy běžně využívat pro svoje potřeby.

V druhé části programu potom následovaly přehledné referáty specialistů Úřadu průmyslového vlastnictví a dalších národních organizací, jež byly věnovány současným formám státní podpory ochrany průmyslového vlastnictví (program INOVACE – PATENT) a službám souvisejícím s ochranou a komercializací průmyslového vlastnictví, jež firmám nabízí mezinárodní síť Enterprise Europe Network a evropský portál EU IPR Helpdesk.

Program doplnily také dva další aktuální příspěvky zaměřené jednak na možnosti spolupráce českých firem s Evropskou kosmickou agenturou (ESA) a na využívání jejího průmyslového vlastnictví a dále na aktuální novelu zákona o ochranných známkách a související praktické změny od r. 2019.

Programu tohoto zdařilého informačního dne se zúčastnili zástupci 25 malých a středních firem.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek